به پایگاه اطلاع رسانی کلینیک دامپزشکی مرداویج خوش آمدید پنجشنبه / هفتم اسفند 1399
 

مهمان خوش آمدی کلینیک دامپزشکی مرداویج :: داخلی، جراحی، دندانپزشکی، کلینیکال پاتولوژی، رادیولوژی، EKG، کاشت میکروچیپ و ویزیت خانگی
  


ورود به سایت
 
    نام کاربری
 
 رمز عبور
 
 
              عضویت                     
جدیدترین مقالات
          
.
تبلیغات
 
.
          
                      Skip Navigation Linksصفحه اصلی > شرح مطلب
             
 
 
شناختن و آوردن اشیاء مورد نیاز شما

زمانی این آموزش آغاز می شود که سگ کاملا تربیت پذیر شده است و به تمام دستورهای شما پاسخ مثبت می دهد.

بهار
11/7/2009 12:39:27 PM
 

زمانی این آموزش آغاز می شود که سگ کاملا تربیت پذیر شده است و به تمام دستورهای شما پاسخ مثبت می دهد.
شما تصمیم داری سگتان به دستور شما روزنامه، دفتر تلفن، دمپایی رو فرشی و... برایتان بیاورد: بیاد داشته باشید وسیله ای که سگ قرار است برای آوردن آن آموزش ببیند نباید حتی یکبار نیز به وسیله آن تنبیه شده باشد و حمل آن برای سگ نباید در مراحل اولیه سخت و دست و پا گیر باشد.

مرحله اول: شناخت وسیله است. سگ در ابتدا باید نام آن را بیاموزد. شما روبروی سگ قرار گرفته وسیله مورد نظر را به آن نشان داده و نام شی را تکرار می کنید و به سگ جایزه می دهی. حال همان وسیله را در کنار چند شی دیگر قرار داده و نام آنرا تکرار می کنید. زمانی که سگ وسیله مورد نظر را پیدا کرد حیوان را تشویق کرده و به آن جایزه می دهید.

مرحله دوم: و سیله را در مکانی که سگ آنرا میبیند قرار داده و همراه سگ به کنار وسیله رفته نام آنرا تکرار کرده زمانی که سگ شی را به دهان گرفت فرمان بیار را می دهید و با سگ به سمت صندلی رفته بر روی آن می نشینید فرمان بشین را داده جایزه را به دهان سگ نزدیک کرده و فرمان بده را می دهید و سگ برای گرفتن جایزه دهان را باز می کنی و شما قبل از آنکه وسیله مورد نظر از دهان سگ به زمین بیفتد آنرا گرفته و سگ را تشویق می کنید.

مرحله سوم: در این مرحله وسیله را در محیط آموزش قرار داده خود بر روی صندلی نشسته و به سگ این چنین دستور می دهید: جسی روزنامرو بیار زمانی که سگ گوشها را پایین انداخته و با سری کج به شما مستقیم نگاه می کند یعنی متوجه منظور شما نشده و باید روند آموزش از اول آغاز شود اما اگر سگ آموزش را یاد گرفته باشد شروع به جستجو و بو کردن اشیا می کنی. در صورت یافتن و آوردن به سگ جایزه می دهید و در غیر این صورت سگ را به کنار شی می برید (بدون بردن نام آن وسیله) و اگر وسیله را تشخیص داد شما بر روی صندلی نشسته و فرمان بیار را می دهید و به سگ جایزه می دهید.

مرحله چهارم: وسیله را در اتاق و یا جایی دور از چشم سگ قرار می دهید فرمان کامل آوردن وسیله را به سگ می دهید و مانند مرحله سوم عمل می کنید.
یاد گیری این آموزش کاملا به صبر، حوصله و دقت صاحب سگ بستگی دارد و طول مدت یادگیری آن برای نژادهای کوچک دو هفته و برای نژادهای بزرگ یک هفته می باشد.

 

   عکس هفته
.
فروش حیوانات شما
.
بازدیدکنندگان
تعداد اعضای آنلاین : 0
تعداد کاربران میهمان : 10
کاربران آنلاین : 10
تعداد کل اعضا : 23

   آخرین عضو :  kepooo
.
نظرسنجی
نظر شما در مورد کلینیک مرداویج چیست؟
 عالی
بسیار خوب
خوب
متوسط
ضعیف
12
مشاهده نتایج نظر سنجی

 
Copy Right | تمامی حقوق این سایت متعلق به کلینیک دامپزشکی مرداویج بوده و محفوظ می باشد